WikiPLedie

Je to na internetu, tak je to pravda!

Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


dementstrace

Dementstrace [D'em-ent-str'a-ce]

Dementstrace je obvykle shluk osob čítající více, než pět makaků a kdysidentů, kteří z důvodu subjektivního pocitu, že by mohl náhodou dostat někdo více, než oni, zevlují na veřejném prostranství a dožadují se svého práva. Společným poznávacím znamením podobných pseudovlasteneckých happeningů jsou vlajky pověšené naruby a transparenty se vzletnými hesly, jako „VaGCíNY Sou JET“, případně „Rači budu ruskí kolablbrand než vzimje mrznoud“. Obvyklé jsou taktéž přelety dlažebních kostek, vozové hradby z převrácených xenofabií a pravděpodobnost výskytu více exekučních příkazu na osobu, než zubů.

Na obrázku dementstrant Tomáš Čermák (fusekle Patuika Tušla)Na obrázku dementstrant Tomáš Čermák (fusekle Patuika Tušla)

S přihlédnutím na sametovou revoluci jsou demonstrace v České republice poměrně populární, ačkoliv se za 30 let pomocí demonstrací ničeho nedosáhlo. Mezi největší demonstrující skupiny patřilo například uskupení Milion chvilek pro demokracii, které přes desetitisíce demonstrujících nedokázalo splnit svoji primární úlohu, když se mylně domnívalo, že Andrej Babiš odstoupí, protože má páteř. Andrej Babiš nakonec neodstoupil, protože přítomnost páteře se neslučuje s existencí Andreje Babiše.

Na podobné vlně „dobrých“ ideálů boje za demokracii se však v posledních letech začíná vézt i poměrně velký počet retardů bojujících za právo na cokoliv, co subjektivně pokládají za omezování osobní svobody. Klasickým příkladem podobného omezování jsou například bezpečnostní opatření během pandemie koronaviru, kdy si každý týden musel nechat makak strkat uchošťoury do nosa, protože se odmítal očkovat. Skupina okolo těchto entit, kterým byla špejlí s vatou způsobena lobotomie, se nazývá Chcíplopes, a na území České republiky dementstrovali v letech 2020 až 2022. Cílem přitom bylo, aby česká vláda konečně přestala s lockdowny a bezpečnostními omezeními. Koronavirus to nakonec na jaře 2022 přestalo bavit a nákazy polevily na minimum. Následkem toho vláda zrušila zbytečná opatření, což dementstranti vyhodnotili jako definitivní vítězství nad autokratickou vládou.

Záběr dementstrace Chcíplopsa a na mozkový trus fanouškůZáběr dementstrace Chcíplopsa a na mozkový trus fanoušků

Další podobnou skupinou je makakiáda, která se konala na území Prahy 3. září 2022, a její program byl natolik obsáhlý, že bylo jednodušší říkat, že je to demonstrace pROti vŠEmU. Ve skutečnosti se pochopitelně jednalo o zástěrku nesnášenlivosti vůči ukrajinským uprchlíkům, kterou v posledních týdnech rozdmýchává především čekatelka na zvolení k senátnímu korytu Jana Zyrtec Lemplová. Úspěšně ji k tomu sekundují i další nesystémoví zmrdi s vidinou lepší (svojí) budoucnosti, jako například Jindřich Rajchl, Miroslav Ševčík, Zuzana Majerová, Josef Skála, generál Hynek ‘vole‘ Bráško a v neposlední řadě sériový sběratel exekučních příkazů Jakub Netík.

Jeden z vizuálně lépe provedenějších plakátků lákající makaky na demonstraci pROti vŠEmUJeden z vizuálně lépe provedenějších plakátků lákající makaky na demonstraci pROti vŠEmU

Důvody, proč se dementstrace konala byly:

 • Inflace (asi myslí tu způsobenou Babišem)
 • Válka (chtěli napsat speciální vojenská operace, ale na plakátek to bylo moc dlouhé)
 • Zadlužování (ale zároveň protest proti vysokým cenám)
 • Potraviny (asi ta kvalita, kterou Babiš slíbil zlepšit, pokud se stane premiérem)
 • Ceny (viz. výše)
 • Lockdowny (které teď nejsou)
 • Očkování (které není povinné)
 • Roušky (které nařízeny nejsou)
 • Testování (které se aktuálně neprovozuje)
 • Cenzura (a proto se 'nesmí' demonstrovat)
 • Přistěhovalci (chtěli napsat Ukrajinci, ale měli strach)
 • Digitální měna (která zasáhla statisíce idiotů, kteří si myslí, že když má Seznam výpadek, nefunguje celý internet)
 • Nezaměstnanost (která je na 3 % už asi 5 let)
 • Sankce (asi proti Rusku).

Takže to jediné relevantní z celého programu je „ plyn, elektřina, pohonné hmoty a teplo“, které ale naneštěstí už nějaký ten den zlevňují. Přes obsáhlý program je tedy možné shrnout důvod pro demonstraci do následujících bodů:

 • Bojím se, že mi bude v zimě zima
 • Bojím se, že nebudu moci v zimě svítit
 • Bojím se, že bude drahá ropa
 • Můžou už kurva ti zmrdi z Ukrajiny odejít zpět do svých domovů, ať můžeme začít vyjednávat s Ruskem o kapitulaci České republiky, levnějších cenách za plyn a ropu, a aby stát začal dávat peníze nám namísto cizáků?

To jsou ovšem body, které se nepodařilo během této demonstrace vyřešit. Řešení se nedočkáme ani na těch dalších, ale je třeba radovat se z maličkostí. Tak třeba, s ohledem na to, že zhruba 90 % všech bodů demonstrace z 3.9.2022 bylo již během demonstrace vyhodnoceno jako „vyřešené“, demenstrtující makakové pokládají výsledek celé akce jako naprosto úžasný, protože vláda je konečně začala poslouchat. V plánu jsou proto další masivní akce, které mají za úkol například zlegalizovat sňatky s mladistvými od dvanácti let, vodku místo kohoutkové vody, a prodej čtyřnohé drůbeže, protože se u nedělního obědu rodina vždycky porve o stehna.

Použití: Je moje svaté právo udělat se sebe trotla a jít dementstrovat za to, že Ukrofašisti od státu dostávají peníze, a já na pracáku jen podporu!


Tento článek je příliš stručný obsahuje méně informací, než průměrný vlastenecký makak potřebuje ke svému všeobecnému rozhledu, a je třeba jej doplnit.

dementstrace.txt · Poslední úprava: 2022/09/03 12:25 autor: paralelni

Nástroje pro stránku