WikiPLedie

Je to na internetu, tak je to pravda!

Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


afektovana_kvica

Afektovaná kvíča [Af-ekt´ou van-aa qi-tsch´a]

Druh: homo kvíča

případně pouze jako kvíča, je osoba obvykle ženského pohlaví, která vyhledává banality, aby na jejich základech vykonstruovala problém. Obvykle si vyhrocenými situacemi léčí vlastní frustraci, čímž se snaží upoutat svoji pozornost na něco jiného, než je konfrontace se zbytečností svého bytí.

Karen je aktuálně nejznámější afektovaná kvíča na světěKaren je aktuálně nejznámější afektovaná kvíča na světě

Afektované kvíče jsou rozšířené po celém světě a najdeme je prakticky ve všech kulturách a náboženstvích. Předpokládá se, že úplně první kvíčou byla řecká bohyně Hera, která si vybudovala poměrně velkou fanouškovskou základnu díky pozérství, výbuchům vzteku, emočním meltdownům a hormonální nerovnováze.

Pramáti všech afektovaných kvíčí HeraPramáti všech afektovaných kvíčí Hera

Význam afektovaných kvíčí jako ideálu žen postupem času utrpěl. Velkou újmu zaznamenal zejména s představením neposkvrněné Marie, která byla prezentována jako žena, která může být milá, hodná a nasadit manželovi parohy maximálně tak s Bohem. Přesto odkaz prapůvodních afektovaných kvíčí najdeme doslova po celém světě, přičemž jsou nazývány různými jmény. Kupříkladu ve Spojených státech díky urban legends žijí afektované kvíče pod jednotným označeným Karen.

I tato Karen, která se stala předlohou pro všechny americké afektované kvíče, se pokoušela eskalovat banalitu na uměle vytvořeném problému, když se dožadovala řešení s manažerem prodejny, který ji zpravidla pošle do prdele, což je Karen chápáno jako válečný akt a výzva k tomu, aby začala na sociálních sítích streamovat, že ji někde utlačují na právech.

Obvyklá afektovaná kvíča je bílá žena s výstředním účesem. Ten může mít střih do tvaru gladiátorské helmy, nebo naopak obsahovat prvky křiklavých barev, čímž se snaží zastrašit protivníka. Červená rtěnka namatlaná na zubech, protože si ji při svačině spletla se Snickerskou, bývá sice ojedinělá, jedná se ale o podobný výstražný signál, jako manikúra s pěticentimetrovými nehty, které se přímo vylučují s představou, jak si afektovaná kvíča utírá prdel. Další tradiční formou afektované kvíče je žena, která sama sebe situuje do pozice na mateřské, ale rozhodně ne dovolené. Výcvik nesamostatných spratků a nekonečné zírání na telenovely v repríze vyvolaly u těchto žen specifické psychické problémy, které se rozhodly léčit na svém okolí. Stejně tak se ale může jednat o ženy s tzv. předurčením, které žijí v iluzi, že přišly na tento svět proto, aby jej udělaly lepším.

Tradičním zástupcem druhu homo kvíčus v České republice je Vlasta. Vlasta přes den pracuje jako makléřka. Večer však obléká superhrdinskou pláštěnku a spravuje stránku Síla slov, případně se vydává na nějakou pseudovlasteneckou demonstraci proti očkování, drahotě, Ukrajině, nebo jinému aktuálně populárnímu tématu, kde se musí bojovat za demokracii. Některé hrdinské zásahy Vlasty jsou taktéž zdokumentovány. Samotnou Vlastou.

Boj za demokracii číslo 1: Vlasta kvičí na lékárníka, který ji odmítá obsloužit, dokud si nenatáhne roušku.

Boj za demokracii číslo 2: Vlasta kvičí na prodejce Vodafone, kteří ji odmítají obsloužit, dokud si nenatáhne roušku.

Dalšími známými českými kvíčemi jsou například Alena Schillerová, Jana Peterková nebo Kateřina Konečná

Je poměrně obvyklý jev, že se afektované kvíče shlukují do stád, takzvaných skupin, které jsou zejména provozovány na sociálních sítích za účelem vzájemného poplácávání po zádech a ubezpečování se, že bojují za dobrou věc. Není náhodou, že afektovaná kvíča je obvykle zároveň Amazonka.

Blízkou příbuznou afektované kvíče je afektovaná bunda. Oproti kvíči je však bunda podstatně tišší ve svém projevu a působí spíše pasivně agresivně. Mužským ekvivalentem afektované kvíče je Václav Klaus senior.

Použití: To jste tak sjetý, že nepoznáte crocsy od žabek? A to ten komentář jako ani neopravíte? A kde je nějaká omluva?


Tento článek je příliš stručný obsahuje méně informací, než průměrný vlastenecký makak potřebuje ke svému všeobecnému rozhledu, a je třeba jej doplnit.

afektovana_kvica.txt · Poslední úprava: 2023/03/29 10:51 autor: marme

Nástroje pro stránku