WikiPLedie

Je to na internetu, tak je to pravda!

Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


xaver_vesely

Luboš Xaver Veselý

  • Narozen: 25. prosince 1968
  • Pohlaví: Malé, zrzavé
  • Místo narození: v Brně
  • Životní funkce: Furt žije

Lubo se od roku 1996 pohybuje na vlnách rádia jako těžká váha, přičemž až do roku 2008 věděl, že by se měl vyhýbat objektivům televizních kamer, a to hned z několika důvodů: Technologie prozatím není na takové úrovni, aby zvládla zabrat Xavera najednou jinak než ze stometrové vzdálenosti. Proto se kameraman obvykle zaměřuje na konkrétní části těla. S oblibou na obličej, sedmou bradu a pravé lýtko, protože z této strany vypadá Xaver hubeněji. Natáčení do roku 2007 obvykle probíhalo speciálně upravenou kamerou, kterou zapůjčila společnosti National Geograpfic, protože dokumentů o kosatkách je dost a stejně mají nízkou sledovanost. Lubo pravděpodobně tušil, že se jeho postava stává snadným terčem pro vtípky a okopávání kotníků, a tak se přesto snažil kamerám vyhýbat.

Lubo obvykle chodí v černém oblečení, protože černá zeštíhlujeLubo obvykle chodí v černém oblečení, protože černá zeštíhluje

Toto železné pravidlo bohužel po roce 2008 padá. Na dnešní poměry stále ještě hubený Xaver zakládá vlastní talk-show s názvem Se Šípem v zádech, se kterým herec a moderátor Šíp nemá prakticky nic společného (jedná se o odkaz na bulvární médium, které je stejně zbytečné, jako existence Xavera Veselého), a podle ČSFD se jedná o projekt, který sesbíral celé 4 % na oblíbenosti. Tak vysoko se dostal především proto, že lidé mají tendenci srovnávat pořady s tvorbou Jaromíra Soukupa, který se rozhodl prorazit takzvanou čtvrtou stěnu a produkuje televizní pořady se záporným hodnocením. Xaver je proto oblíbený především mezi občany s nízkou rozlišovací schopností. Nezřídka se jedná o kdysidenty, makaky, samozvané vlastence, voliče SPD, Volného bloku a jiné kretény.

Lubo si do svých pořadů obvykle zve intelektuální velikány, proti kterým moc argumentovat nemusí.Lubo si do svých pořadů obvykle zve intelektuální velikány, proti kterým moc argumentovat nemusí.

V roce 2013 tehdy stále ještě „hubený“ Luboš účinkuje v komedii Jedlíci anebo Sto kilo lásky svého kamaráda a prznitele české kinematografie Tomáše Magnuska. Jedná se pravděpodobně také o nejlépe přijatý snímek, v němž Xaver dobrovolně účinkuje. Na ČSFD sesbíral celých 16 %.

Dobová fotografie z natáčení s Magnuskem (vpravo)Dobová fotografie z natáčení s Magnuskem (vpravo)

V roce 2015 bohužel Xaver s rostoucí vahou ztrácí poslední zbytky soudnosti a zakládá projekt XTV, kam si s oblibou zve prorusky smýšlející pošuky, se kterými nepokrytě souhlasí, případně nezkušené ‚teenage‘ členy tzv. Pražské kavárny, které s oblibou griluje a způsobuje jim sociální sebevraždu. Je zvláštní, že v pořadu zatím nevystoupil žádný účinkující, který by byl intelektuálně na takové úrovni, aby s ním vedl Xaver nestranný rozhovor. Režisérka Věra Chytilová, o které se tradovalo, že má čich na lidi, nazvala Xavera během rozhovoru „Velkým poštěvákem“. S jistotou se zatím přesně nepodařilo určit, proč je Xaver taková kunda. Několik indicií se však přesto nabízí.

Takto by vypadal Lubo, kdyby své frustrace neutápěl v kaloriíchTakto by vypadal Lubo, kdyby své frustrace neutápěl v kaloriích

Xaver je zlé dvojče Marka Ebena, které se, narozdíl od Marka, rozhodlo v pubertě nezhubnout, ale zviditelnit i jinak než jen mediální činností. Xaver je postrach všech rautů a jídelen s podtitulem ‘Sežer, co můžeš‘. Nepodařilo se prokázat, že by za jeho frustrace mohl původ z Brna. Jeho hroší kůže je totiž úporné jako akné šestnáctky. Bude se tak patrně jednat o něco jiného.

Lubo se snaží během zasedání Rady České televize přesvědčit Meluzínu lipovskou, aby odvela pozornost od tácu se šunkovými chlebíčky.Lubo se snaží během zasedání Rady České televize přesvědčit Meluzínu lipovskou, aby odvela pozornost od tácu se šunkovými chlebíčky.

Do Rady České televize se nechal zverbovat ze tří důvodů. Pomoci Janě Bobošíkové a Meluzíně Lipovské znovu ovládnout Českou televizi; jako občerstvení se tu zdarma podávají obložené chlebíčky s limčou; a když budete odcházet z jednací místnosti jako poslední, máte možnost sežrat i oschlé chlebíčky, které tu po ostatních zůstaly. Xaver spolehlivě nedokáže vysvětlit finanční zdroje svého živoření. Na přímý útok ve formě dotazu, zda je financován Ruskem, zareagoval tak, že dal v Českém rozhlasu výpověď. Jako hlavní důvod přitom uvedl, že automat na druhém patře i po několika stížnostech dává bagety jen se třemi plátky šunky.

Volný blok zakládá stanovy strany (2021). Na snímku zleva Luboš Xaver Veselý, Jana Bobošíková, Jiří Ovčáček, Meluzína Lipovská, Marian Bojko, Lubomír VolnýVolný blok zakládá stanovy strany (2021). Na snímku zleva Luboš Xaver Veselý, Jana Bobošíková, Jiří Ovčáček, Meluzína Lipovská, Marian Bojko, Lubomír Volný

Xaver je gurmán. Než se začal srát do politiky, pokoušel se prorazit jako hvězda pořadů o vaření. Jeho recepty mimo jiného vycházely v časopisu Chvilka pro tebe, a jiných periodikách sugerující během čtení nutkavou potřebu způsobit si čajovou lžičkou lobotomii. Recept na nedopečené kuře přelité čokoládovou omáčkou nakonec Jirku Babicu vyprovokoval k tomu, aby vyhlásil Xaverovi gastroválku. Tu Jirka Babica vyhrál, především díky jeho známostem z Petersberger Hofu, kde se na jeho kulinářské trampoty stály fronty. Zhrzený Xaver se stáhl do ústraní, kde začal plivat jedy na demokratické a liberální politiky a prznit hošany v bordelech pro afektované nevyoutované Jabba Hutty.

Po volbách, který Volný blok naprosto epicky prosral, se Xaver snaží být neviditelný, což se mu přes jeho postavu kupodivu daří.

Zajímavosti: Lubo byl za celoživotní dílo odměněn anticenou Zlatý citron. Dvakrát.

xaver_vesely.txt · Poslední úprava: 2022/06/13 07:20 autor: paralelni

Nástroje pro stránku