WikiPLedie

Je to na internetu, tak je to pravda!

Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


paradox_negativni_reklamy

Paradox negativní reklamy [P´r-a-dog´s neg´at-iv-ní rek-lamy]

Negativní reklama je ve slovním spojení „taky reklama“ fenoménem 21. století, a rozšířila se především s příchodem sociálních sítí. Vyznačuje se zvláštní vlastností, kdy demokratické nebo centristické politické strany má negativní reklama poškozovat, zatímco strany orientující se především na makaky a koblihy negativní reklama naopak posiluje.

Na této fotografii vypadá Andrej Babiš jako kretén. Zcela logicky tak strana ANO díky jejímu zobrazování posilujeNa této fotografii vypadá Andrej Babiš jako kretén. Zcela logicky tak strana ANO díky jejímu zobrazování posiluje

Typickým příkladem pro tuto situaci je například publikování fotografií Andreje Babiše, na kterých vypadá jako kretén, případně potí do statusu myšlenku, ze které je zřejmé, že je to kretén, eventuálně na nějakém videu třepe kraviny jako kretén, a nebo se stane terčem nějakého vtípku, na který by skočil jen kretén. Podobné zobrazování screenů a fotografií vede obvykle k fňukání právě liberárně demokratických jedinců, kteří jsou názoru, že dochází k následující matematické rovnici:

Čím více memů s populistickým kreténem je zobrazeno, tím větší pravděpodobnost je, že je liberální demokrat konvertován na makaka nebo koblihu. (protože když se tím zvyšují preference, někde se ty hlasy přece vzít musí)

Oproti tomu pro středově a pravicově orientované strany platí pravý opak:

Čím více memů s nepopulistickým politikem je zobrazeno, tím větší pravděpodobnost je, že je že začne strana ztrácet na popularitě.

Dostáváme se tak do paradoxu, kdy je středová a pravicová strana extrémně náchylná na jakoukoliv podobu kritiky, vtipu nebo virálního dosahu, zatímco ať děláte, co děláte, populistické strany posilují bez ohledu na to, zda jde o kritiku nebo podporu. Strany takzvaného demobloku na stránku druhou posiluje pouze podpora, které je zpravidla málo, což činí nerovný boj s debilitou, který je ze své podstaty předem prohraný.

Alternativním vysvětlením je, že lidé kteří obvykle fňukají a zároveň zastávají oba dva výše zmíněné názory, jsou ve skutečnosti pouze vystaveni kognitivní disonanci, se kterou neumí pracovat, což vede k metání těchto argumentačních píčovin a mlácením hlavy do zdi.

Použití A: Můžete toho laskavě nechat? To jako nechápete, že těma memama Babišovi jen zvyšujete dosah? Je to pro něj neplacená reklama!

Použití B: Můžete laskavě přestat poškozovat Piráty tím, že si z nich budete dělat srandu? To nechápete, že tím jen Babišovi naháníte další voliče?


Tento článek je příliš stručný obsahuje méně informací, než průměrný vlastenecký makak potřebuje ke svému všeobecnému rozhledu, a je třeba jej doplnit.

paradox_negativni_reklamy.txt · Poslední úprava: 2022/06/21 04:47 autor: paralelni

Nástroje pro stránku